- UniMachines
- ›
- Ruiskuvalukonetta
- ›
- Muovin ruiskuvalu koneita
- ›
- Muovin ruiskuvalu koneita KRAUSS MAFFEI
- ›
- Muovin ruiskuvalu koneita KRAUSS MAFFEI KM 150 - 700 C2
Muovin ruiskuvalu kone KRAUSS MAFFEI KM 150 - 700 C2
Yleiset tiedot | |
|---|---|
| Sijainti | Saksa |
| alue | Nordrhein-Westfalen |
| Vuosimalli | 1997 |
| Takuu | Ilman takuuta |
Tekniset parametrit | |
|---|---|
| Puristusvoiman | 153 t |
| Injektio kapasiteetti | 456 cm3 |
| Injection paino | 415 g |
| Korkeus kiinnittämistä varten muotin | 780 mm |
| Levyn leveys asentamiseksi muotin | 790 mm |
| Välinen etäisyys sarakkeen (vaaka) | 500 mm |
| Välinen etäisyys sarakkeen (pystysuora) | 500 mm |
| Power of ulostyöntimen | 2 t |
| Pituus ulostyöntimen aivohalvaus | 150 mm |
| Ruuvihalkaisija | 55 mm |
| Maksimiruiskutuspaine | 156.4 MPa |
| Pumpun teho | 30 kW |
| Öljysäiliön tilavuus | 345 l |
| Koneen pituus | 4670 mm |
| Koneen leveys | 1480 mm |
| Koneen korkeus | 2160 mm |
| Paino ruiskuvalukoneesta | 7.1 t |
Laitteet | |
|---|---|
| KRAUSS MAFFEI MC 3-F | |
| CNC-ohjaus | |
| Vibroisolators | |











































