- UniMachines
- ›
- CNC-jyrsinkoneet ja työstökeskukset
- ›
- CNC-työstökeskukset
- ›
- CNC-työstökeskukset RICHMOND
- ›
- CNC-työstökeskukset RICHMOND VMC 1020 S
CNC-työstökeskus RICHMOND VMC 1020 S
Yleiset tiedot | |
|---|---|
| Sijainti | Tšekki |
| alue | Jihomoravský kraj |
| Vuosimalli | 2008 |
| Takuu | Ilman takuuta |
| Tekninen kunto | Hyvä |
| Tila | Testi voidaan suorittaa |
| Varaston numero | 231757 |
Tekniset parametrit | |
|---|---|
| Pituus työpöytä | 1200 mm |
| Leveys työpöytä | 500 mm |
| Suurin pöytä kuormitus (tasaisesti jaettuna) | 450 kg |
| Määrä CNC-akselit | 3 kpl |
| Useita työkaluja makasiinissa | 16 kpl |
| Suurin pyörimisnopeutta pystykaraiset | 8000 1/min |
| Poran pituus X-akselilla (mekaaninen rehu) | 1020 mm |
| Poran pituus Y-akselilla (mekaaninen rehu) | 510 mm |
| Poran pituus Z-akselin (mekaaninen rehu) | 560 mm |
| Koneen korkeus | 2600 mm |
| Koneen pituus | 2960 mm |
| Koneen leveys | 2150 mm |
| Koneen paino | 5 t |
Laitteet | |
|---|---|
| Fanuc 0i - MC | |


















































