- UniMachines
- ›
- CNC-jyrsinkoneet ja työstökeskukset
- ›
- CNC-työstökeskukset
- ›
- CNC-työstökeskukset DMG
- ›
- CNC-työstökeskukset DMG DMC 1035 V ECO
CNC-työstökeskus DMG DMC 1035 V ECO
Yleiset tiedot | |
|---|---|
| Sijainti | Ranska |
| alue | Isère |
| Vuosimalli | 2009 |
| Takuu | Ilman takuuta |
Tekniset parametrit | |
|---|---|
| Pituus työpöytä | 1200 mm |
| Leveys työpöytä | 560 mm |
| Suurin pöytä kuormitus (tasaisesti jaettuna) | 1000 kg |
| Useita työkaluja makasiinissa | 20 kpl |
| Suurin pyörimisnopeutta pystykaraiset | 8000 1/min |
| Poran pituus X-akselilla (mekaaninen rehu) | 1035 mm |
| Poran pituus Y-akselilla (mekaaninen rehu) | 560 mm |
| Poran pituus Z-akselin (mekaaninen rehu) | 510 mm |
| Suurin syöttönopeus X-akselilla | 333.3 mm/s |
| Suurin syöttönopeus Y-akselilla | 333.3 mm/s |
| Suurin syöttönopeus Z-akselilla | 333.3 mm/s |
Laitteet | |
|---|---|
| SIEMENS SINUMERIK 810 D | |
| Pyörien elektroninen Käsikäyttökahva | |











































