- UniMachines
- ›
- CNC sorvit ja sorvauskeskukset
- ›
- CNC-sorvi
- ›
- CNC-sorvi Gildemeister
- ›
- CNC-sorvi Gildemeister CTX 620 linear V1
CNC-sorvi Gildemeister CTX 620 linear V1
Yleiset tiedot | |
|---|---|
| Sijainti | Saksa |
| alue | Nordrhein-Westfalen |
| Vuosimalli | 2009 |
| Takuu | Ilman takuuta |
| Tekninen kunto | Oikein hyvä |
| Lataa | Ostaja järjestää lastaus omalla kustannuksellaan |
| Maksu | Ennen kuitti |
| Liikenne | Ostaja järjestää kuljetuksen omalla kustannuksellaan |
| Tila | Testi voidaan suorittaa |
| Varaston numero | 1022-2238 |
Tekniset parametrit | |
|---|---|
| Suurin sorvauspituus (Z-akseli) | 1080 mm |
| Sorvaushalkaisija yli vuode (max) | 800 mm |
| Sorvaushalkaisija yli poikittaisluisti (max) | 500 mm |
| Suurin matkailu pituus X-akselin | 382.5 mm |
| Suurin syöttönopeus X-akselilla | 60 m/min |
| Suurin syöttönopeus Z-akselilla | 45 m/min |
| Määrä karat | 1 kpl |
| Maksimiteho Pääkaran | 40 kW |
| Halkaisija kierrinkanavan | 136 mm |
| Minimi pyörimisnopeutta Pääkaran | 20 1/min |
| Suurin pyörimisnopeutta Pääkaran | 2500 1/min |
| Määrä työkalun torneineen | 1 kpl |
| Kokonaismäärä työkaluja tornin | 12 kpl |
| Kärkipylkän karan halkaisija | 120 mm |
| Suurin matkailu pituus takapylkän sulkakynä | 150 mm |
| Määrä CNC-akselit | 2 kpl |
| Paino sorvin | 9.8 t |
Laitteet | |
|---|---|
| SIEMENS 840 D powerline | |
| CNC teknologia sykliä | |
| Chip Transporter | |
| Revolveripää | |
| Automaattinen syöttömäärällä takapylkän sulkakynä | |
| Hydraulinen istukka | |
| Nestejäähdytys | |
| Tekninen dokumentaatio | |



















































